KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 13824391
nr 1382 4391
Björn von Rosen
(1905-1989), Sverige
Etsning, Björn von Rosen (1905-1989), Sverige, Häger, Kew Gardens, 1928. Signerad. Motivet: 16x29, yttermått inklusive ram: 27x40 cm
Björn von Rosen, svensk målare född 1905, död 1989.
Utrop:
500 kr
Såld:
200 kr
måndag 1 mars 2021
kl 19:25:05
100 kr
150 kr
Björn von Rosen
Läs mer om Björn von Rosen